Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Az öngondoskodás és a mágia

Az öngondoskodás és a mágia

Az „öngondoskodás” egyre divatosabb kifejezés. De ahogy a mágia is félreérthetően jelenik meg a médiában, úgy gyakran az öngondoskodás is. Mi számít valójában öngondoskodásnak? Egy manikűr vagy egy új táska vásárlása tényleg az? És amennyiben a válasz nem, akkor mégis mi az, ami öngondoskodásnak számít? Egyszerűen fogalmazva: az önmagunkról való gondoskodás minden olyan tevékenységet magában foglal, amelyet tudatosan teszünk mentális, érzelmi vagy fizikai egészségünk érdekében.

A mágia tökéletesen kiegészíti az önmagunkról való gondoskodást, mert arra tanít, hogy figyeljünk a belső világunkra és a természet, a Teremtő nekünk szóló üzeneteire. Amikor ily módon jelen vagyunk, olyan bizalmas információkhoz férhetünk hozzá, amelyek támogatják jóllétünket.

Az öngondoskodás azt is jelenti, hogy egészséges emberként tekintünk magunkra. Olyasvalakire, aki, értékes, hozzáértő, és méltó arra, hogy a gondját viseljék. Más szavakkal: az öngondoskodás egyensúlyt teremt, és helyreállítja azt a harmóniát, amely elvész, ha nem figyelünk kellőképpen magunkra, akár azért, mert pusztán elfelejtjük, akár pedig tudatos döntés eredményeként.Nem feltétlenül kell, hogy az öngondoskodás nagy, látványos gesztusokban nyilvánuljon meg. Valójában akkor működik a legjobban, ha rendszeresen teszünk magunkért kisebb dolgokat.

 

A mágia mint öngondoskodás

A mágia egyik fő célja a gyógyítás – legyen szó önmagunk, a Föld, az emberiség vagy a természet gyógyításáról. Ebben az értelemben a mágia és az önmagunkról való gondoskodás kéz a kézben járnak. Az önmagunkról való gondoskodás segít megőrizni az egészségünket, ápolja a lelkünket, és megőrzi vagy helyreállítja az érzelmi, mentális és fizikai egészségünket.

Központosítás és földelés

Ez egy alapvető mágikus technika, amely különösen jól illik az öngondoskodás gyakorlatába. Segítségével elsimíthatjuk felkavart energiáinkat, megemelhetjük az energiaszintünket, és megteremthetjük a valahová tartozás és megnyugvás érzését.

Ez az első dolog, amit meg kell tenned, mielőtt bárminemű varázslásba fognál, hogy ne szipolyozd ki magad energetikailag a munka során.

Mit kell tenned?

1. Csukd be a szemed, és vegyél három lassú, mély lélegzetet.

2. Vizualizálj fényt a tested középpontjában. Hogy hol képzeled el ezt, tőled függ; egyesek a test középpontját a szív körül találják meg, mások a napfonatnál vagy a has alsó részén. A fontos az, hogy ez legyen egyértelmű számodra.

3. Képzeld el, hogy fénycsóva árad erről a helyről lefelé. Kövesd a lelki szemeiddel, ahogyan egészen a föld magjáig hatol. Képzeld el, ahogy az energianyaláb találkozik a föld energiájával. Mintha egy szívószálon keresztül vennéd magadhoz, fényed által szívd fel a föld energiájának egy részét, vidd át a testedbe. Engedd, hogy feltöltsön ez az energia.

4. Ha kimerültél és fáradt vagy, használhatod ezt a földenergiát arra, hogy feltöltődj, vagy kiegyensúlyozottá válj általa.

5. Ha izgatott vagy, esetleg túlteng benned az energia, ami idegességhez vagy szeszélyességhez vezet, akkor vizualizálj néhány kis csatornát, miután összekötötted az energiádat a földével. Ezeken keresztül átadhatod a felesleges energiádat a földnek. Ezt a folyamatot könnyebb elképzelni, ha a föld energiáját és sajátunkat eltérő színűként vizualizáljuk.

Kezdd a napot öngondoskodással

Ha létrehozol egy nyugodt teret, mielőtt a napod igazán elkezdődne, az értékes gyakorlat, amely segít abban, hogy kiegyensúlyozott lelkiállapotba kerülj. Így már másképp tekintesz a napi teendőkre. Ha ez a rutin nem működik nálad, igazítsd úgy, hogy megfeleljen az igényeidnek.

Ötperces napindító öngondoskodási rutin

Ez egy rendszeresen elvégzendő öngondoskodási gyakorlat.  

Mit kell tenned?

1. Kelj fel. Nyújtózz egyet. Van néhány jógaászana – gyermekpóz, kobra, macska/tehénpóz, galambpóz –, amelyeket anélkül is végezhetsz, hogy elhagynád az ágyad.

2. Ülj keresztbe tett lábakkal, és csukd be a szemed. Lélegezz mélyeket, és pásztázd végig a tested. Van valami, ami fáj, ami eltér, ami extra figyelmet igényel ma?

3. Kelj fel. Tudatosan igyál egy pohár vizet. Figyeld, mit érzel a szádban, és az izmok mozdulását, amikor lenyeled a folyadékot.

4. Gondolatban fusd át a napirendedet, talán az első csésze tea vagy kávé közben. Szánj egy pillanatot arra, hogy megnyisd az elméd, és elfogadd a várható feladataidat. Ne menj bele a részletekbe, abba, hogy miként fogod megoldani őket; csak fogadd el, hogy ott vannak a tennivalók listáján.

5. Válassz egy megerősítést a napodra a tested monitorizálása, a napi időbeosztásod és az általános hangulatod alapján. Az olyan megerősítések, mint „Elég jó vagyok”, „Méltósággal kezelem a kihívásokat” és „Nyugodt és kompetens vagyok”, jó általános kijelentések, de célszerű az adott szükségleteidnek megfelelően testre szabni a megerősítést.

6. És… indulás!

Tipp Javaslom, szánj magadra további öt percet. Írj naplót. Hasznos kiegészítője lehet ennek az alapvető reggeli öngondoskodási listának.

Forrás: Arin Murphy-Hiscock - Boszorkánypraktiták önmagunkért

Tartalomhoz tartozó címkék: spiritualitás
Az oldal tetejére