Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Életünk legmeghatározóbb számai a numerológia tükrében

Életünk legmeghatározóbb számai a numerológia tükrében

Számos egyéb védikus tudományhoz hasonlóan a numerológia bölcsessége arra az állandó, belső emberi igényre mutat rá, hogy mit is keresünk valójában, és mi az a hiány, amit különböző eszközökkel pótolni szeretnénk.

Tanulmányozása mély önreflexióra sarkall, és az egyéni fejlődéshez nagyon fontos, hogy őszinték legyünk önmagunkkal: Mit is keresünk valójában? Reálisak a vágyott céljaink eléréséhez bevetett eszközeink? Ha igen, miért tart olyan rövid ideig az elért cél okozta mámor? Milyen mintázatokkal születtünk és miért? Miért vagyunk ennyire különbözők, és a különbözőség alapos feltérképezéséhez hogyan segítenek hozzá a legkülönfélébb önismereti módszerek?

Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásához mi a védikus rendszert hívtuk segítségül, és úgy gondoljuk, hogy az emberek végtelen különbözőségre adott legelfogadhatóbb válasz a lélekvándorlás tanaiban keresendő.

Tudniillik a védikus világkép egyik legmeghatározóbb alapvetése a reinkarnáció, és az abból eredő karma törvényszerűsége is. Hiszen nem véletlenszerű az, hogy milyen számokkal születtünk le erre a világra, ugyanis minden korábbi életeink összesített karmikus hatása az, hogy most itt vagyunk, és olyan adottságokkal bírunk, amelyek megadattak.

Javarészt ezek az adottságok határozzák meg azt is, hogy milyen affinitásaink és hajlamaink vannak, mi több, mely értékek lehetnek fontosabbak számunkra. Ezáltal azt is képesek előrevetíteni, hogy milyen készségeket leszünk képesek kifejleszteni, sőt a számok még azt is magukban hordozzák, hogy milyen módon tudjuk ezeket a lehetőségeket a lehető leghatékonyabb és legkellemesebb ütemben és módszerben megvalósítani.

Sorsszám

A védikus numerológia rendszerében a legfontosabb számunk a sorsszámunk. Ez a szám mutatja meg a valódi potenciálunkat és a természetünket. Lehetőségeink, nehézségeink, a világra való rálátásunk is el van rejtve benne, de fő vágyainkra és félelmeinkre is ugyanúgy rámutat. Többségünk vágyik arra, hogy önmaga lehessen, de sokszor nem is tudjuk, ki az a „valódi ÉN”, akinek a bőrében szeretnénk élni. Az önelemzés során nagyon fontos megértenünk, hogy lényegi énünk túlmutat a kondicionált elménk határain, és a sorsszámunk ismerete mély rálátást adhat személyiségünk fényes és árnyékos oldaláról egyaránt.

Ugyanakkor minden számban benne van a fejlődési út is, így kellő önvizsgálattal mindenki el tudja magát helyezni oda, ahol az önmegvalósítás útján éppen jár.

Lássuk ezt a gyakorlatban! A sorsszámunkat úgy kapjuk meg, ha összeadjuk a születési dátumunk minden számát. Például ha valaki 1940. november 27-én született, az első lépés az, hogy összeadjuk a teljes számsort: 1 + 9 + 4 + 0 + 1 + 1 + 2 + 7 = 25, amit tovább egyszerűsítünk egyetlen számjegyre, 2 + 5 = 7. Tehát a sorsszám a 7-es lesz.

Gyermekkori szám

A gyermekkori számunk az első éveinkben fellépő, elsősorban pszichés igényeinket mutatja meg, ami természetesen mindenkinél a szám minőségéből, jellegéből adódik majd. Azonban felnőtt fejjel ennek a számnak az ismeretében azt is felfedhetjük, hogy az említett igények mennyiben tudtak gyerekkorunkban kielégülni, és amennyiben nem, vagy csak kevésbé, mit tehetünk felnőttkorban ennek rendezéséért.

A gyermekkori számunkat a születési hónapunk száma/számai adja/adják ki. Tehát a januárban és októberben születettek gyermekkori száma az 1-es. A februárban és novemberben született személyek gyermekkori száma a 2-es. A márciusban és decemberben születetteké a 3-as, az áprilisban születetteké a 4-es, a májusban születetteké pedig az 5-ös, és így tovább.

A gyermekkori számunk papíron 16 éves korunkig fog domináns számként érvényesülni a védikus pszichológia szerint. Ez a szám azt is megmutatja, hogy milyen lehetőségekkel, milyen támogatást kapva indultunk el az életünkben.

Felnőttkori szám

A felnőttkori számunk a születési dátumunk hónapon belüli számából ered. Tehát mondjuk egy 27-én született személy száma a 9-es lesz. Mindezt figyelembe véve érdemes tudatosítani magunkban, hogy a felnőttkori szám természetesen nem mond ellent a sorsszámunknak. Inkább azt mutatja meg, hogy felnőtt éveinkben milyen adottságokkal, és milyen módon tudunk azért tenni, hogy rendületlenül haladjunk az utunkon.

Karmaszám

A karmaszám kiszámítása egyszerű: kivonunk 1-et a felnőttkori számunkból. Egyébként a karmaszám kiszámításának rendszere megegyezik azzal a szemlélettel a védikus asztrológiában, miszerint az előző életünkben az aszcendensünk a mostani aszcendensük előtti jegy. A védikus szemlélet szerint ez azért van, mert minden életünkben megadatik a lehetőség, hogy tökéletesítsük önmagunkat. És ha az nem ment felnőttkori 6-osként, akkor a következő életünkben megpróbálhatjuk 7-esként. Majd 8-asként, 9-esként, és újra 1-esként.

Ezért is hívják a materiális világbéli életeinket körforgásnak, azaz szamszárának a Védákban. Tehát a karmaszámunk azt mutatja meg, hogy az előző életünkben miként éltünk, hogyan jártunk el, és természetesen azt is, hogy esetlegesen melyik életterületen van restanciánk. Ugyanis ha ebben az életben megszülettünk felnőttkori 7-esként, akkor nem tudtuk tökéletesíteni az életünket 6-osként az előző életünkben. Életeink körforgása addig tart, ameddig nem jutunk ki ebből a materiális világból a tökéletes, örök érvényű spirituális világba.

És hogy miért pont a felnőttkori szám adja ki a karmaszámunkat? Azért, mert felnőttkorunkban vagyunk képesek tudatosan tenni azért, hogy változtassunk a karmánkon. Életünk első 18 évében az anyai és az apai nevelés adja meg személyiségünk struktúráját, azt követően már mi magunk válunk felelőssé tetteinkért, a tetteinket meghatározó szándékunkért, és a szándékunk mögött megbúvó értékrendünkért.

Öregkori szám

Az öregkori számunkat a születési évünk számainak összeadásából, majd azon szám egy számjegyűre egyszerűsítésével kapjuk meg. Ez a szám mutatja meg, hogy idősebb korunkban melyek azok a személyiségjegyek, amelyek előtérbe fognak kerülni.

Mesterszámok

Utolsóként, de nem utolsósorban meg kell említenünk a mesterszámokat is. Ezek ismétlődő kétjegyű számok, mint a 11, a 22 és a 33, nagyon ritka esetben a 44. Ezek a számok úgy is megjelenhetnek, amikor valaki 11-én vagy 22-én született, esetleg a 11. hónapban, novemberben. De úgy is, amikor összeadjuk valakinek az összes számát, és a sorsszáma mesterszámra jön ki. Ezek a számok összetettségük miatt a következő fejezet végén, a számok kifejtése után szerepelnek a könyvben.

A védikus számmisztika segíthet, hogy mélyebben rálássunk saját énünkre, lényünkre, és hogy jobban megértsük erősségeiket és gyengeségeiket, amelyek ismeretében megalapozottabb döntéseket hozhatunk, és kiegyensúlyozottabb életvitelt folytathatunk. Az ősi védikus számmisztika támaszt nyújthat abban is, hogy beazonosítsuk azokat a lehetőségeket, amelyek sikerre vezethetnek bennünket.

Forrás: Baktai Ádám – Az élet amire születtél

 

Tartalomhoz tartozó címkék: önfejlesztés spiritualitás
Az oldal tetejére